Papyrus, R: Bericht über Truppenstärke / V: Musikalisches Stück mit Notenschrift
edition published: 2023-10-06
availability: CC BY-NC-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/)

AD 156 Arsinoite Ch.L.A. 10,411

pridianum cohortis i Augustae Praetoriae Lusitanorum Equitata mensis Augusti Silvano et Augurino consulibus quae hibernatur Contrapollonospoli maiore Thebaidis ex viii Idus Iulias Pontiano et Rufino consulibus Praefectus Marcus Iulius Marci filius tribu Quirina Silvanus domo Thubursica militare coepit ex ix Kalendas Maias Commodo et Laterano consulibus loco Alli Pudentilli pridie Kalendas Septembres summa m[...]e Kalendas dv Ianuarias in is centuriones vi decuriones iii equites cxiv dromadarii xviiii pedites ccclxiii et post Kalendas Ianuarias accesserunt factus ex pagano a centurio i Sempronio Liberale Praefecto Aegypti Silvano et Augurino consulibus Sextus Sempronius Candidus ex v Kalendas Maias reiectus ab ala i Thracum decurio i Mauretaniae ad virgam chor tis Vibio Varo consule Aurelius Flavius Vespasianus ex vi Nonas Martias tirones probati viiii volun tari a Sempronio Liberali praefecto Aegypti in is eques i dromadarius i in centuria Herculani Silvano et Augurino consulibus Philon Isiognis ex [...] Nonas Maias Apollos Herminus ex Idibus supra scriptis in centuria Marci eodem consul Anubas Ammon ex iii Nonas supra scriptas in centuria Gaiani eodem consule Gaius Sigillius Valens in centuria Semproniani eodem consule [...] Ammonius [...]

in centuria Gan[...] Severo et Sabiniano consulibus Gaius Iulius [...] ex [...] Kalendas Ianuarias Silvano et Augurino consulibus Heraclammon q[...] ex [...] Nonas M[...] in turma Artemidori eodem consule eques Hermacis Apynchis ex [...] Apriles in turma Salviani eodem consule dromadarius Cronius Barbasatis ex xvi[...] Kalendas Maias accepti ex legione ii Traiana Forti dati ab eodem praefecto Aegypti in centuria Lappi Condiano et Maximo consulibus Valerius Tertius ex viii Kalendas Apriles in centuria Candidi Torquato et Iuliano consulibus Horatius Herennianus ex iv Idus Novembres translatus ex cohorte i Flavia Cilicum in centuria Candidi Commodo et Pompeiano consulibus Maevius Margellus ex [...] item translati ex [...] in centuria Lappi Severo et [...] consulibus Gaius Longinus Apollo[...] ex [...] Idus Februarias in centuria Semporiniani ex [...] Commodo et [...] consulibus Eros e[...] item facti equites [...] in turma Artemidori ex [...] Severo et [...] consulibus Ision Petsireos [...][...] in turma s[...] Glabrione et Homullo consulibus