R: Kopie eines kaiserlichen Kodizills / V: Dokument
edition published: 2023-10-06
availability: CC BY-NC-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/)

69919 AD 83-86 ? CPL 238; ChLA 10 417

exemplar codicillorum virtutis causa et pietatis tuae mi Maxime et [...] quae enotuerunt multifariam mihi semper etiam per me recuparasti praemia attamen non fui contentus dignitatem tuam relatione usque ad Aegypti praefecturam consummasse sed cum Iulium Ursum suis precibus usum in amplissimum ordinem transtulissem iam diu id desiderantem statim ad devotissimam fidem tuam et industriam respexi et feci te conlegam conparemque Cornelio Fusco cum quo tibi spero mox non tantum diligentissime offici sed etiam [...]m[...]ri[...]e futurum inter utrumque aequalem consortium advolaturum mi Maxime [...][...]go te ut primum potueris ad[...][...] Romae lateris mei non dubito cupidissimum fore data Romae [...]