Abschrift einer Geburtsanzeige
edition published: 2023-10-06
availability: CC BY-NC-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/)

69747 AD 144 Philadelphia

Lucio Lolliano Avito Tito Statilio Maximo consulibus Idibus Octobribus anno VIII Imperatoris Caesaris Titi Aeli Hadriani Antonini Augusti Pii mense Phaophi die XVIII Alexandreae ad Aegyptum. descriptum et recognitum ex tabula albi professionum, quibus liberi nati sunt, quae proposita erat in Atrio magno, in qua scriptum fuit id, quod infra scriptum est. Lucio Lolliano Avito Tito Statilio Maximo consulibus anno VII Imperatoris Caesaris Titi Aeli Hadriani Antonini Augusti Pii Lucio Valerio Proculo praefecto Aegypti professiones liberorum acceptae citra causarum cognitionem tabula II et post alia pagina II, item anno VIII Imperatoris Antonini domini nostri isdem consulibus item pagina III Idibus Septembribus Marcus Valerius Turbo filium natum Marcum Valerium Maximum ex Antonia Casullute XV Kalendas Septembres quae proxumae fuerunt crescentes ad Kalendas.