Abschrift einer Geburtsanzeige
edition published: 2023-10-06
availability: CC BY-NC-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/)

69746 AD109 Philadelphia [t]

Aulo Cornelio Palma Frontoniano II Publio Calvisio Tullo consulibus pridie Kalendas Iulias anno XII Imperatoris Caesaris Nervae Traiani [...] Augusti Germanici Dacici mense Ephip die VI Alexandreae ad Aegyptum. descriptum et recognitum ex tabula albi professionum, quibus liberi nati sunt, quae [...] proposita erat in Atrio magno, in qua scriptum fuit id, quod infra scriptum est. [...] Appio Annio Gallo Marco Atilio Bradua consulibus anno XII Imperatoris Caesaris Nervae Traiani Augusti Germanici Dacici Servio Sulpicio Simili praefecto Aegypti professiones liberorum acceptae citra causarum cognitionem tabula I item pagina II Aulo Cornelio Palma Frontoniano II Publio Calvisio Tullo Rusone consulibus V Kalendas Iulias [...] h f d Lucius Sentius Saturninus filium e Gallia Charite Marcum Sentium Luci filium Pollia Marcum Aquilam Kresonem V Idus Iunias quae proxumae fuerunt Servio Sulpicio Simili praefecto Aegypti